Awaria w Giżynie     Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji ekipy specjalistycznej z PGKiM, mieszkańcy Giżyna i Wierzchucina niemal nie odczuli skutków pęknięcia magistrali doprowadzającej wodę do ich miejscowości. Jak zapowiedziano w porozwieszanych wcześniej ogłoszeniach, wodę w kranach odcięto tylko na cztery godziny, podczas których wymieniono uszkodzony odcinek rury. Powodował on spadki ciśnienia w sieci i straty wody, więc usunięcie awarii w trybie natychmiastowym było konieczne. Na zdjęciu obok widać magistralę po naprawie, a na zdjęciu poniżej - przed naprawą.

 Awaria w Giżynie    Do tej awarii doszło w ubiegłym tygodniu. Najpierw zlokalizowano wyciek z biegnącej głęboko pod ziemią magistrali wodociągowej. Pęknięcie nastąpiło w płaskim terenie na polu, co umożliwiło łatwiejsze i szybsze wykonanie wykopów. Po przygotowaniu odpowiednich narzędzi i materiałów naprawczych oraz zamknięciu dopływu wody, nasza ekipa błyskawicznie wycięła uszkodzony odcinek rury i w jego miejsce wstawiła nowy. Dzięki takiej organizacji pracy zminimalizowano uciążliwości spowodowane usuwaniem awarii.

PGM

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie.
Dalsze informacje Ok