Wodomierz ze zdalnym odczytem     Trwa instalacja wodomierzy ze zdalnym odczytem w domach mieszkańców naszej Gminy. Ta wymiana starych urządzeń na nowe, znacznie ułatwiające rozliczanie opłat za zużytą wodę, obejmie wszystkie sołectwa. Już zamontowano je w Balinie, Białym Zdroju, Cybowie, Dębsku, Jasnopolu, Prostyni, Starej Korytnicy oraz Suchowie. Obecnie roboty zakończono w Pomierzynie i podjęto je w Poźrzadle Wielkim.

     By odczytać licznik nowego wodomierza, pracownik PGKiM już nie musi wchodzić do każdego domu by ręcznie spisywać dane. Wystarczy, iż przejedzie wzdłuż ulicy, a specjalne urządzenie w jego samochodzie odbierze sygnały radiowe z poszczególnych liczników. Jak zapewniają pracownicy wodociągów, przy takim zdalnym odczycie nie ma mowy o pomyłce. Bo raz, że urządzenia są bardzo dokładne, a dwa – o ile w ogóle się mylą - to o wiele rzadziej niż człowiek. Zdjęcia poniżej przedstawiają proces wymiany starego licznika na nowy podczas prac w Pomierzynie.

Wymiana wodomierzy

Wymiana wodomierzyWymiana wodomierzy     Prosimy mieszkańców, w których domach już zamontowano wodomierze ze zdalnym odczytem, o szanowanie ich by służyły jak najdłużej. Jeden taki aparat (pozostaje on własnością PGKiM) kosztuje bowiem 280 zł. Ta wysoka cena wynika także z tego, iż te nowoczesne urządzenia są całkowicie odporne na jakiekolwiek próby zakłócenia ich pracy, np. poprzez przystawianie magnesów.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie.
Dalsze informacje Ok