Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kaliszu Pomorskim, funkcjonujące od 1984 roku jako Przedsiębiorstwo wspólne Rad Narodowych Kalisza Pomorskiego i Drawska Pomorskiego – uzyskało samodzielność 1 lipca 1989 roku. Z tym bowiem dniem ówczesna Rada Narodowa Miasta i Gminy w Kaliszu Pomorskim, uchwałą nr VIII/36/89 z 13 maja 1989 roku, powołała samodzielny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej jako zakład budżetowy.

            Nazwę zmieniono już rok później, gdy Rada Miasta i Gminy Kalisz Pomorski uchwałą nr IV/26/90 z 26 października 1990 roku, przemianowała z dniem jej podjęcia Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej na Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kaliszu Pomorskim.

            Z kolei 26 maja 2011 roku, Rada Miejska w Kaliszu Pomorskim uchwałą nr IV/63/11 powołała samorządowy zakład budżetowy pod nazwą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kaliszu Pomorskim.

            W tej formie organizacyjnej, i pod tą nazwą, nasze Przedsiębiorstwo funkcjonuje do dziś.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie.
Dalsze informacje Ok